altyapi

  Firmamız sunduğu tüm paylaşımlı hosting servisleri için farklı fiziksel sunucular kullanmaktadır. Bu sayede sistemler üzerinde oluşabilecek arızalarda yaşanacak kesinti minimuma indirgenmekte ve koşulsuz performans sağlanmaktadır. sunucuları üzerinde hizmet alacak site/uygulama sayısını sunucularının harddisk kapasitelerine gore değil, işlemci ve bellek kapasitelerine gore hesaplamakta ve programlamaktadır. Bu sayede sunucularımızın işlemci ve bellek güçleri her siteye/uygulamaya eşit olarak dağıtılmakta ve maksimum performans elde edilmektedir. E-SAYFA Hostinge ait tüm hosting sunucuları RAID 1+0 (RAID 10) disk yapısına sahiptir. RAID 1+0, RAID 1in veri güvenilirliğini, RAID 0ın performansıyla birleştirir.   Sunucuların tamamı tıpkı Dgn Telekom Datacenter Omurgasına olduğu gibi, birbirlerine de Gigabit Ethernet vasıtasıyla 1Gbps ile bağlıdır. Bu yerel bağlantılar sayesinde birbirleri ile irtibat kurması gereken sunucular internete çıkmadan, lokal bağlantılar üzerinde işlem yapabilmektelerdir.


Datacenter, güncel forumlardan kurumsal firma tanıtımlarına, kişisel blog uygulamalarından e-ticaret işletmelerine, sinema, müzik, kitap sitelerinden paylaşım alanlarına; birçok web sitesi ve uygulama sunucusuna ev sahipliği yapar Gerek Rackmount gerek ise ATX tipindeki sunucular için ayrı ayrı düzenlenmiş bölmelerde barındırılan sunucular, merkezi patch paneller sayesinde müşterilerimizin isteklerine özel cihazlar ile sonlandırılmakta olup, bu sayede birden fazla sunucu barındırmayı düşünen müşterilerimize büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Tüm sunucular, Cisco Catalyst serisi Switchler ile ayrı ayrı özel gruplara (VLAN) bölünür ve farklı müşteri sunucuları üzerinden geçen trafik birbirlerinden ayrılarak güvenlik sağlanır. Bu şekilde sunucuların birbirlerinin IP adreslerini alarak problemlere yol açmaları engellenir. Datacenter internet erişimi, Cisco Catalyst serisi router ve switchler üzerinden sağlanmaktadır. Ip sonlandırma, peering bağlantıları bu cihazlar üzerinde gerçekleşmektedir.

 Datacenter internet omurgasına erişimimiz Türk Telekom üzerinden fiber optik bağlantıyla sağlanmaktadır. Tüm bağlantılar 7 gün 24 saat boyunca, uzman ekiplerce monitör edilmektedir. E-sayfa.net tüm sunucularini 7/24 izlemektedir. Linux sunucularinda Centos ve cloud linux isletim sistemi üzerine Cpanel kontrol paneli ve webserver olarak Dünyanin en iyi webserver yazilimi olan Litespeed Enterprise kullanmaktadir.E-SAYFA sunucularinda hack,warez,forum,video,torrent siteleri barindirmaz.E-sayfa sadece kurumsal firmalara ve yasal içerikli web sitelerine hizmet sunar.E-SAYFA size asla veri kaybi yasatmaz tamamen yedekli diskleri (raid10) ve üstün performansli üst model dell sunuculari ile hizmet verir.E-sayfa işini şansa bağlamaz yedek sunucuları ile tüm verileri ulaşabileceginiz farklı lokasyonda saklar bu şekilde olabilecek hatalara karşı verilerinizi güvende tutar. E-SAYFA sitelerinizi en saglam sekilde barindirir sistem tabanli hack veya saldiri almanizi ortadan kaldirir.